Pokonkursowa wystawa

26 sierpnia 2015, 10:43

W czwartek, 3 września o godz. 17.00, w sali audytoryjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można obejrzeć pokonkursową wystawę prac na projekt Stadionu Lekkoatletycznego w Sadowej Górze. Na wystawie zostaną przedstawione prace nadesłane na ogłoszony przez miasto konkurs architektoniczny, które pokazały różne warianty i koncepcje budowy samego stadionu lekkoatletycznego oraz możliwości zagospodarowania i zaaranżowania otaczającego terenu.

Na ogłoszony przez Miasto konkurs architektoniczny wpłynęło w sumie 14 prac. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 13 sierpnia 2015 r. W ocenie komisji konkursowej, nagrodę przyznano za oryginalny i spójny sposób podejścia do problematyki zespołu sportowego oraz propozycji jego rozbudowy. Jury uznało, że zaproponowane formy obiektów, ich kształtowanie i użyty materiał dobrze wpisują się w kontekst istniejącego kamieniołomu i jego unikatowych walorów krajobrazowych. Za zaletę uznano także czytelne formowanie architektury i jej dobre wkomponowanie w otoczenie, dające możliwości swobodnego kształtowania w dalszych etapach prac projektowych.

Autorem najlepszej pracy okazał się Mateusz Tański z Warszawy, będący członkiem Mazowieckiej Izby Architektów.