Konsultacje dla przedsiębiorców

7 września 2015, 08:38

We wrześniu, przez trzy kolejne wtorki miesiąca, Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie organizuje specjalny punkt informacyjny. Zostanie on uruchomiony z myślą o jaworznickich przedsiębiorcach - osobach które prowadzą działalność gospodarczą, bądź też rozważają jej podjęcie.

We wtorek, 8 września (w godzinach 9:00 - 15.00) będzie można skorzystać z bezpośrednich konsultacji z przedstawicielem Urzędu Skarbowego. 15 września natomiast, dla przedsiębiorców będzie dostępny ekspert z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Celem spotkań będzie pozyskanie informacji dotyczących szerokiej problematyki prowadzenia działalności gospodarczej, kwestii związanych z jej rozpoczęciem oraz późniejszym rozwojem.

- Propozycja utworzenia punktów informacyjnych w sposób szczególny adresowana jest do ludzi młodych, wchodzących na rynek pracy, którzy upatrują w prowadzeniu działalności gospodarczej szanse na realizowanie swoich zawodowych aspiracji - mówi Anna Mocała-Kalina naczelnik Wydziału Rozwoju i Polityki Gospodarczej - Przedstawiciele instytucji będą służyli pomocą i wyjaśnieniami z wyłączeniem możliwości przyjmowania wniosków i pism.

22 września w godzinach od 8.30 do 13.00 we współpracy z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich zorganizowany będzie w Jaworznie Mobilny Punkt Informacyjny. Mobilne Punkty Informacyjne to usługa dostępna dla mieszkańców, w których specjaliści do spraw Funduszy Europejskich będą udzielać bezpłatnych konsultacji w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

- Zachęcamy lokalnych przedsiębiorców do skorzystania z Mobilnego Punktu Informacyjnego. Nowa perspektywa unijna do duża szansa na rozwój firmy z pomocą unijnych środków - wyjaśnia Anna Mocała-Kalina - Spotkanie z ekspertem z tego zakresu pozwoli skonfrontować wizję rozwoju przedsiębiorcy z ofertą i możliwościami dofinansowania z Unii Europejskiej.

Punkt Informacyjny zlokalizowany będzie w budynku Urzędu Miejskiego w Jaworznie przy placu Górników 5. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do dokonywania wcześniejszych zgłoszeń swoich wizyt w powyższych terminach: telefonicznie - 32 / 61 81 884 lub mailowo rg@um.jaworzno.pl