Obchody 35-lecia "Solidarności"

7 września 2015, 10:59

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta w niedzielę, 6 września br. rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami 35-lecia "Solidarności” w Jaworznie. Organizatorem wydarzeń jest NSZZ "Solidarność” Miasta Jaworzna.

Obchody 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" rozpoczęto Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Piotra Skuchy, w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny. Podczas uroczystej liturgii wprowadzono relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności" oraz odsłonięto popiersie Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcami - Dariuszem Starzyckim i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz przedstawiciele zakładowych związków zawodowych "Solidarność" z jaworznickich firm.

Niedzielne obchody zakończono koncertem "O milczeniu trudno opowiadać..." Ryszarda Krynickiego, który odbył się w jaworznickim Teatrze Sztuk.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek