Dożynki za nami

8 września 2015, 20:00

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem - u progu jesieni -  obchodzone jest święto plonów. Tegoroczne dożynki odbyły się w kilku jaworznickich dzielnicach. We wtorek, 8 września mieszkańcy uczestniczyli w uroczystościach zorganizowanych w Byczynie.

- Tradycje dożynkowe na stałe wpisały się w miejski kalendarz wydarzeń - mówi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Cieszy bardzo, że w święto plonów zaangażowanych jest tak dużo młodych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z rolnictwem.

Tegoroczne obchody święta plonów odbyły się m.in. na jaworznickim rynku i w Szczakowej. Zakończenie zbioru płodów ziemi świętowali również przedsiębiorcy ze Stowarzyszenia "Manhattan Podłęże" na tzw. Dożynkach Kupieckich.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z uroczystości w Byczynie i filmu z obchodów Miejskich Dożynek na jaworznickim rynku:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek