X Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble

13 września 2015, 18:00

Za nami X Jubileuszowe Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble. Przez dwa dni - od 12 do 13 września br. - uczestnicy rozegrali 12 partii scrabblowych. Puchary i nagrody wręczał zwycięzcom Zastępca Prezydenta Dariusz Starzycki oraz p.o. Dyrektora ds. Kultury MCKiS Marek Zdaniukiewicz.

- Scrabble to najpopularniejsza gra słowna na świecie. Zabawa, jaką dają gry planszowe połączona jest tutaj z doskonałą rozrywką intelektualną, poszerzającą słownictwo i zakres wiedzy oraz rywalizacją sportową, podobną do szachów czy brydża - tłumaczy Ewa Latko, kierownik Klubu MCKiS "Podłęże". - W Polsce scrabble jest obecne od kilkunastu lat i stale zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Organizatorami Mistrzostw Jaworzna w Scrable są Miejskie Centrum Kultury i Sportu, Urząd Miejski w Jaworznie, Stowarzyszenie Równych Szans "SIGMA" w Jaworznie oraz Polska Federacja Scrabble z Warszawy.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek