Piknik "Solidarności" za nami

12 września 2015, 21:36

Koncerty, atrakcje dla najmłodszych, mecz piłki nożnej - to tylko niektóre z atrakcji, z których korzystali jaworznianie podczas Rodzinnego Pikniku "Solidarności". Sobotnia impreza była jednym z wrześniowych wydarzeń, które złożyły się na obchody 35 -lecia "Solidarności" w Jaworznie.

W ramach piknikowych konkurencji sportowych odbył się mecz między samorządowcami a "Solidarnością". Mecz piłkarski zakończył się wynikiem 3:2 dla drużyny złożonej z samorządowców. Zawodników, do wysiłku na boisku zagrzewała publiczność, wśród której byli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert, wraz z Zastępcami Dariuszem Starzyckim i Tadeuszem Kaczmarkiem. Zwycięzców poszczególnych konkurencji sportowych, nagradzał na scenie Waldemar Sopata, Przewodniczący jaworznickiej "Solidarności". Piknik to również doskonała zabawa dla najmłodszych pociech, rodziny z dziećmi mogły wziąć udział w interaktywnych grach i zabawach. Imprezę zakończyły dwa koncerty - zespołu "Cronica” i  Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna "eM Band". Na koniec piknikowej zabawy, niebo rozświetliły fajerwerki.

Wrześniowe uroczystości

Wrześniowe obchody 35-lecia "Solidarności” w Jaworznie  rozpoczęły się Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Piotra Skuchy, w Kolegiacie św. Wojciecha i Katarzyny. Podczas uroczystej liturgii wprowadzono relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, patrona "Solidarności" oraz odsłonięto popiersie Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z Zastępcami - Dariuszem Starzyckim i Tadeuszem Kaczmarkiem, a także Piotr Duda, Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" oraz przedstawiciele zakładowych związków zawodowych "Solidarność" z jaworznickich firm. Niedzielne obchody zakończono koncertem "O milczeniu trudno opowiadać..." Ryszarda Krynickiego, który odbył się w jaworznickim Teatrze Sztuk.

W piątek 11 września, wręczono też nagrody z miejskich konkursów poświęconych 35-leciu "Solidarności”. Jaworznicka młodzież spotkała się z polskim satyrykiem i aktorem - Janem Pietrzakiem.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek