Ankieta na temat komunikacji - badania uzupełniające

15 października 2012, 13:04

By w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb jaworznian, miasto przeprowadzi wśród mieszkańców uzupełniające badania ankietowe, które pozwolą określić ich preferencje podróżowania. Jest to część dużego opracowania analizującego układ komunikacyjny Jaworzna. Ankieterzy ruszą w teren już w najbliższy wtorek, 16 października i odwiedzą wylosowanych mieszkańców Jaworzna. Badania potrwają do 15 listopada.

- Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jaworznie firma PPU "INKOM" S.C. będzie wykonywać dodatkowe badania zachowań komunikacyjnych mieszkańców miasta Jaworzna w celu zanalizowania układu komunikacyjnego i wykonania prognoz rozwojowych - wyjaśnia Teobald Jałyński, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Architektury. - Badanie będzie polegać na uzyskaniu - na podstawie pytań ze stosownej ankiety - informacji co do celów i sposobów odbywania podróży wykonywanych przez mieszkańców miasta Jaworzno.

Ankieterzy będą posiadali indywidualne upoważnienia - identyfikatory zawierające:

• indywidualny numer ankietera,
  • imię i nazwisko ankietera,
  • numer dowodu osobistego i numer PESEL,
  • pieczątki firmy INKOM,
  • pieczątki uwierzytelniające Urzędu Miejskiego w Jaworznie,
  • numery telefonów weryfikujących ankietera:
    • PPU "INKOM" S.C. (w godz. 08:00-16:00) tel. 32 / 257 08 67 lub 66,
    • Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Jaworznie (w godz. pracy urzędu) tel. 32 / 618 16 21,
    • Straż Miejska w Jaworznie (całodobowo) tel. 32 / 618 16 18.

Ankietowaniu podlegają mieszkańcy z wylosowanych gospodarstw domowych Jaworzna w wieku powyżej 13 lat (włącznie z uczniami szkół gimnazjalnych). Badania ankietowe będą przeprowadzane od wtorku do soboty w godzinach popołudniowych (do godz. 21.00) i będą dotyczyć zachowań komunikacyjnych w dniu poprzedzającym dzień ankietowania.

- Bardzo prosimy o poświęcenie kilku minut na odpowiedzi ankieterów, co pozwoli w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb mieszkańców - dodaje Teobald Jałyński.