Rusza program szczepień

21 września 2015, 08:26

fot. fotolia.com

Jaworzniccy seniorzy będą mieli okazję skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko grypie. W ramach programu realizowanego przez Urząd Miejski przeciwko temu wirusowi zaszczepionych zostanie ponad półtora tysiąca osób.

"Profilaktyka grypy w Jaworznie - szczepienia ochronne dla seniorów 65+", taką nazwę nosi program opracowany przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych jaworznickiego urzędu. W ramach jego trwania ze szczepień ambulatoryjnych będą mogły skorzystać osoby powyżej 65. roku życia oraz pacjenci placówek opiekuńczych - Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego i Domu Pomocy Społecznej.

Program realizowany będzie w wyznaczonych jaworznickich przychodniach na terenie całego miasta w okresie do grudnia bieżącego roku. O dostępności szczepień dla seniorów decydować będzie kolejność zgłoszeń do placówek medycznych realizujących powyższe szczepienia.

- Poprzez program darmowych szczepień chcemy dotrzeć przede wszystkim do osób, które chcą zapobiec zarażeniu wirusem grypy, ale niejednokrotnie nie mają na to środków – mówi zastępca prezydenta Dariusz Starzycki. - Tą grupa są właśnie seniorzy, którzy są szczególnie narażeni na zachorowanie na grypę. Prowadzone przez urząd działania pozwolą zapobiec wielu powikłaniom jakie często spowodowane są przez tego rodzaju zachorowanie.

Program w całości finansowany jest ze środków Gminy Miasta Jaworzna. Na jego realizację przeznaczono ponad 54 tys. złotych. W tym roku przeprowadzone będą również badania w kierunku boreliozy wśród mieszkańców naszego miasta. Badania obejmą grupę blisko 600 osób i rozpoczną się jesienią.

Lista przychodni, które realizują program:

• Elvita NZOZ CMT, ul. Partyzantów 9 - Osiedle Stałe - tel. 32 752 53 34, 32 752 45 16,
  • Elvita NZOZ GZLA, ul. Gwarków 1 - Centrum - tel. 32 754 93 91, 32 754 93 56,
  • Elvita NZOZ GZLA, ul. Bogusławskiego 9 - Gigant  tel. 32 751 00 08,
  • Elvita NZOZ GZLA, ul. Korczyńskiego 10 -  Byczyna tel. 32 721 87 21,
  • Centrum Medycyny Rodzinnej "Medicus", Al. Piłsudskiego 72 -  Podłęże - tel. 32 61 65 417,
  • NZOZ "SOTERIA", ul. Grunwaldzka 104 - Pechnik - tel.32 752 29 00, 32 752 29 01.