Zasłużony dla Jaworzna

24 września 2015, 11:17

Zasłużony dla miasta Jaworzna – takim tytułem uhonorowali na dzisiejszej sesji jaworzniccy radni Mirosława Ciołczyka, zmarłego w tym roku wieloletniego dyrektora Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Mirosław Ciołczyk był bardzo lubianym i szanowanym człowiekiem, zasłużonym dla kultury i sportu w mieście. Posiadał wiedzę i doświadczenie, które przez wiele lat służyły naszemu miastu i jego mieszkańcom.

***

Mirosław Ciołczyk, syn Józefy i Augustyna, urodzony 6 kwietnia 1963 roku w Jaworznie, z wykształcenia magister wychowania fizycznego, absolwent Wychowania Fizycznego w Katowicach z 1989 r., pracę rozpoczął w Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie na stanowisku nauczyciela. Jako pedagog w jaworznickich szkołach pracował prawie 20 lat, w tym w Kuratorium Oświaty Delegaturze w Jaworznie jako wizytator – 3 lata.
W tym czasie założył rodzinę i wychowywał z żoną Małgorzatą trzech synów Piotra, Łukasza i Przemysława. Był Wiceprzewodniczącym Zarządu Międzyzakładowej Komisji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Jaworznie, wieloletnim członkiem Stowarzyszenia Jaworzno Moje Miasto, w latach 1994 -1998 pełnił funkcję Radnego Rady Miejskiej w Jaworznie. Działał w szerokich kręgach stowarzyszeń i klubów sportowych, jako trener piłkarski oraz organizator wielu wydarzeń i turniejów.

Wśród pracodawców, kolegów i przyjaciół był postrzegany jako dobry mąż, ojciec, ale przede wszystkim jako człowiek uczciwy, skromny i pracowity. Jaworznickie środowiska uważały go za specjalistę w dziedzinie sportu, toteż w 2003 r. Prezydent Miasta Jaworzna powierzył mu funkcję Zastępcy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a następnie od 2010 roku funkcję Dyrektora. Jako szef największej w mieście placówki kulturalno – sportowej w Jaworznie, swe obowiązki wykonywał rzetelnie z wielkim zaangażowaniem. Wiele inicjatyw realizowanych przez MCKiS było autorstwem Mirosława Ciołczyka, który wszystko poświęcił, by wszczepić ducha sportu, kultury i rekreacji w życiu codziennym każdego jaworznianina. Starał się przedstawić różnorodną ofertę imprez i przedsięwzięć dla mieszkańców Jaworzna. Od ponad 20 lat działał na rzecz jaworznickiego samorządu.

W czasie swojej pracy zawodowej przyczynił się do rozwoju kultury i sportu w mieście. Wiele czasu i swojego życia poświęcił dla miasta Jaworzna i mieszkańców, by rozsławić wizerunek Miasta Jaworzna w regionie, kraju i za granicą.

***

W gronie osób zasłużonych dla miasta Jaworzna znajdują się: Mirosław Ciołczyk, Józef Kurek, Janusz Guja, Jan Kurp, Władysław Wiśniewski, Teresa Smyl, Maria Pieczara, Basia Trzetrzelewska, Jan Sierko, Zbigniew Kalamat, Andrzej Karweta, Czesław Kempiński, Stanisław Panek, Marian Szumiło - Kulczycki, Andrzej Węglarz, Kazimierz Kielski, ks. Julian Bajer, Józef Micherda, ks. Józef Lenda, Stefan Ciepliński, Wojciech Dziedziak, Stanisław Nowakowski i Władysław Witek.