Święto pieczonego ziemniaka w SP19

6 października 2015, 13:54

Występy artystyczne najmłodszych, spotkanie władz miasta, pedagogów i rodziców oraz degustacja słynnych pieczonych ziemniaków to coroczny scenariusz jesiennego wydarzenia w Szkole Podstawowej nr 19 na Jeziorkach. W tym roku obchody miały szczególny wymiar, gdyż w tle uroczystości wszyscy przybyli goście mogli podziwiać powstającą halę sportową, która jest bardzo ważną inwestycją w tej części Jaworzna i już w przyszłym roku szkolnym ma szansę stać się miejscem organizacji podobnych imprez.

Na spotkaniu, które odbyło się we wtorek - 6 października pojawili się m.in. byli nauczyciele szkoły, członkowie Rady Rodziców, podopieczni pobliskiego Domu Pomocy Społecznej oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego, na czele z Zastępcą Prezydenta Miasta Tadeuszem Kaczmarkiem. Przed zebranymi wystąpili uczniowie SP19 oraz przedszkolaki z zaprzyjaźnionej placówki z Balina. W tym czasie na podwórzy szkoły rodzice uczniów przygotowywali pieczone ziemniaki, którymi po programie artystycznym zostali poczęstowani wszyscy goście.

Dyrektor szkoły Liliana Sowisło podziękowała wszystkim za przybycie i coroczne spotkanie i z radością opowiadała o powstającej za oknem hali sportowej, która już za rok będzie służyła młodzieży szkolnej.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek