"30-stka” Dobrzanek

10 października 2015, 19:00

Podczas jubileuszowej biesiady zespół śpiewaczy "Dobrzanki” świętował 30-lecie swojego istnienia. Życzenia dalszych lat działalności życzył zebranym Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Zespół powstał w 1985 roku i od trzydziestu lat kultywuje tradycje ludowe i propaguje miejscowy folklor. Zespół uczestniczy co roku w wielu jaworznickich przedsięwzięciach kulturalnych: jarmarkach, dożynkach i lokalnych biesiadach ludowych. Członkowie Zespołu otrzymali od dyrekcji MCKiSu okolicznościowe dyplomy, w imieniu Prezydenta Miasta pamiątkową tabliczkę wręczył Tadeusz Kaczmarek. Podczas uroczystości zasłużeni działacze otrzymali również wyróżnienia i odznaczenia z rąk Tadeusza Brzózki - Prezesa Miejskiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jaworznie oraz Andrzeja Krawczyka - Prezesa Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Życzymy kolejnych lat pracy twórczej i wielu sukcesów!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek