30 lat Zespołu Szkół Ogólnokształcących

9 października 2015, 13:00

Absolwenci, uczniowie oraz grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi, w piątek - 9 października, wzięli udział w uroczystościach z okazji 30-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących, będącego spadkobiercą tradycji dawnej Szkoły Podstawowej Nr 2. Podczas uroczystości szkołom wchodzącym w skład zespołu nadano im. Orła Białego i poświęcono sztandar szkoły.

Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta w parafii pod wezwaniem św. Barbary na Podłężu, po czym absolwenci, uczniowie i goście przenieśli się na dalszą część wydarzeń w budynku szkoły. Z okazji jubileuszu oraz nadania szkole im. Orła Białego, młodzież szkolna przygotowała dla gości specjalny program artystyczny, poświęcony m.in. narodowym symbolom. Sukcesów w pracy, nauce i dalszym funkcjonowaniu placówki życzyli zebranym - Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz jego zastępcy Dariusz Starzycki i Tadeusz Kaczmarek, a także wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej - Anna Lichota. Gościem specjalnym uroczystości był także Romuald Lipko, członek Budki Suflera, który zgodził się by utwór jego autorstwa - "Tylko dla orłów" - stał się hymnem placówki.

- Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które zawsze pozostają w pamięci - mówi Zastępca Prezydenta Tadeusz Kaczmarek. - Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dostrzeganie czasu jest cudownym darem dojrzałości.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek