Poprawa widoczności na skrzyżowaniach

17 października 2012, 12:05

Trwa zabudowa luster drogowych na trzech skrzyżowaniach w Dąbrowie Narodowej. Nowe elementy mają poprawić bezpieczeństwo kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania.

- Analizujemy rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo ruchu na skrzyżowaniach dróg znajdujących się w Dąbrowie Narodowej - tłumaczy Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Z uwagi na istniejącą geometrię dróg i zabudowane przy drogach ogrodzenia posesji kierowcy mają trudności podczas przejeżdżania przez skrzyżowania.

Aby doraźnie poprawić obecną sytuację MZDiM zabudował lustra drogowe. Tematy poprawy widoczności oraz ograniczenia prędkości na skrzyżowaniach w Dąbrowie Narodowej zostały omówione przez Komisję ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Ostateczne decyzje dotyczące konkretnych rozwiązań zostaną jednak podjęte przez zarządce dróg, po przeprowadzeniu dokładnej analizy możliwości ich wprowadzenia.

- Docelowo rozważa się wprowadzenie "reguły prawej ręki" - dodaje Nikodem Motyka. - Dotyczy to w szczególności skrzyżowań ul. Dąbrowskiej z ulicami Długoszyńską, Starowiejską i Szczotki.

Więcej na www.mzdim.jaworzno.pl