70-lecie szkoły na "Górce"

16 października 2015, 13:42

Dzisiaj Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Jaworznie obchodził jubileusz 70-lecia. W uroczystościach wzięli udział m.in. nauczyciele i pracownicy szkoły, uczniowie i absolwenci oraz prezydent Paweł Silbert i jego zastępca Tadeusz Kaczmarek.

Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Święta w Kolegiacie pod wezwaniem Świętego Wojciecha  i Świętej Katarzyny. Następnie w budynku szkoły odbyły się uroczystości, nad którymi patronat objął Komitet Honorowy  w składzie:

• Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski - Proboszcz Parafii Św. Wojciecha i Katarzyny,
  • Paweł Silbert - Prezydent Miasta Jaworzna,
  • Wiesław Więckowski - Przewodniczący Rady Miejskiej,
  • Mieczysław Salachna - długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II,
  • Adam Gębołyś - długoletni Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Kazimierza Wielkiego,
  • Bogdan Biś - absolwent szkoły, Zastępca Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.

Jubileusz 70-lecia szkoły obchodzony jest w Roku Jana Pawła II - Patrona szkoły, Świętego, Wielkiego Polaka, Honorowego Obywatela Miasta Jaworzna, patrioty i przyjaciela młodzieży.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek