Zagrali dla Świętego!

18 października 2015, 22:00

Pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna w niedzielę 18 października, w  Hali Widowiskowo – Sportowej odbył się Koncert Papieski - „Papież Pielgrzym”. Przed tłumnie zebraną publicznością wystąpili m.in. Mieczysław Szcześniak oraz Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna "eM Band".

Ponadto na scenie zaśpiewała Gabriela Gąsior, Patrycja Gola i Beata Bednarz. Wokale wspierał katowicki chór Gospel Sound oraz zespół Big Black Chickens. Koncert poprowadził Jacek Filus z Radia Katowice.

To nie pierwsze tak duże wydarzenie poświęcone pamięci Papieża Polaka w którym udział biorą gwiazdy polskiej piosenki i jaworznickie orkiestry. W ubiegłym roku na jaworznickim rynku z okazji kanonizacji Karola Wojtyły wystąpiła Justyna Steczkowska przy akompaniamencie "Archetti” Orkiestry Kameralnej Miasta Jaworzna.

***

Postać Jana Pawła II jest bardzo bliska wszystkim Polakom. Tym większym sentyment mają do niego mieszkańcy Jaworzna, którzy mieli okazję niejednokrotnie się z nim spotkać. Więź z mieszkańcami naszego miasta sprawiła, że polski papież został Honorowym Obywatelem Miasta Jaworzna.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek