Sesja Rady Miejskiej

28 października 2015, 08:44

W czwartek, 29 października o godz. 9:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się sesja Rady Miejskiej. W planowanym porządku obrad znalazło się 20 punktów. Sesję będzie można oglądać na żywo na miejskiej stronie internetowej.

Pełna lista spraw, którymi zajmą się Radni przedstawia się następująco:

1. Otwarcie sesji i ustalenie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie.
  3. Informacja o oświadczeniach majątkowych złożonych przez radnych i pracowników samorządowych, określonych w ustawie o samorządzie gminnym.
  4. Sprawozdanie z realizacji przez Miasto Jaworzno zadań oświatowych w roku szkolnym 2014/2015 oraz wyniki sprawdzianu w szkołach podstawowych, egzaminów gimnazjalnych, maturalnych i potwierdzających kwalifikacje zawodowe.
  5. Wybory ławników na kadencję obejmującą lata 2016-2019.
  6. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmian w uchwale budżetowej na 2015 r. miasta Jaworzna.
  7. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej miasta Jaworzna na lata 2015 - 2025.
  8. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie zmieniający uchwałę w sprawie określenia jednostek budżetowych, które gromadzą na wydzielonym rachunku dochody, źródeł tych dochodów, ich przeznaczenia, sposobu i trybu sporządzania planu finansowego, dokonywania zmian w tym planie oraz ich zatwierdzania.
  9. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie  w trybie bezprzetargowym, na rzecz samorządowej artystycznej instytucji kultury pod nazwą "Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna, ograniczonego prawa rzeczowego w postaci odpłatnego użytkowania na okres dziesięciu lat, zabudowanych nieruchomości gminnych, w celu prowadzenia działalności statutowej.
  10. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie w trybie bezprzetargowym, na rzecz Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, ograniczonego prawa rzeczowego w postaci odpłatnego użytkowania na okres dziesięciu lat, zabudowanej nieruchomości gminnej, w celu prowadzenia działalności statutowej.
  11. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wysokości opłat związanych z usuwaniem pojazdów z dróg oraz ich przechowywaniem na parkingu strzeżonym na koszt właściciela pojazdu.
  12. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie wyboru biegłego rewidenta przeprowadzającego badanie sprawozdania finansowego SP ZOZ Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie za 2015 rok.
  13. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2016 rok dla Gminy Miasta Jaworzna.
  14. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie Programu współpracy Gminy Miasta Jaworzna z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2016 rok.
  15. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ul. Armii Krajowej w Jaworznie.
  16. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla eksploatacji piasku ze złoża "Jaworzno-Podłęże" w Jaworznie.
  17. Projekt uchwały Rady Miejskiej w Jaworznie w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Dąbrowa Narodowa II" w Jaworznie.
  18. Informacja o międzysesyjnej działalności Prezydenta Miasta Jaworzna.
  19. Interpelacje i wnioski radnych.
  20. Wnioski mieszkańców.

Archiwalne zapisy sesji oraz transmisje z bieżącej można obejrzeć w zakładce Sesje Rady Miejskiej Live. Z projektami uchwał można zapoznać się na www.bip.jaworzno.pl.