Szansa na 22 tys. zł dotacji

22 października 2015, 11:21

fot. Fotolia.com

Mieszkańcy mający pomysł na własną działalność gospodarczą mają kolejną szansę, by skorzystać ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie. Właśnie ruszył nabór wniosków o dotację.

Projekt „Aktywizacja osób bezrobotnych w wieku 30+ zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jaworznie (I)” umożliwia wypłatę dotacji w wysokości do 22 tysięcy złotych. O dotację mogą ubiegać się osoby w wieku 30 lat i powyżej, zarejestrowane w PUP Jaworzno jako bezrobotne, dla których został ustalony I lub II profil pomocy. Przewidywana liczba dotacji – 4 (3 kobiety/1 mężczyzna) w tym:

• osoby powyżej 50 roku życia – 2 dotacje (1 kobieta/1mężczyzna);
  • osoby o niskich kwalifikacjach (z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym i średnim) - 2 dotacje (2 kobiety)

Wszyscy zainteresowani mogą składać wnioski w Kancelarii Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie, przy ulicy Północnej 9b (w godzinach od 7.00 do 14.30) w terminie do 27 października 2015 r. Osoby niesprofilowane, a zainteresowane przyznaniem środków na podjęcie działalności gospodarczej, przed złożeniem wniosku proszone są o kontakt z doradcą klienta w celu ustalenia profilu.

Ponadto Urząd Pracy informuje, że wnioski wypełnione nieczytelnie, niekompletne, nieprawidłowo sporządzone w tym złożone bez wymaganych załączników nie będą uwzględnione do dalszej realizacji. Projekt realizowany jest w ramach działania 7.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowe informacje można uzyskać w PUP Jaworzno,ul. Północna 9b, pok. 19 (parter), tel. 32 61 81 929 lub na stronie internetowej Urzędu Pracy www.pup-jaworzno.pl.