50 lat ZSP 2

27 października 2015, 16:27

Absolwenci, uczniowie oraz grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi, we wtorek - 27 października, wzięli udział w uroczystościach z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. W związku z profilem prowadzonej w placówce edukacji, w obchodach wzięli udział także przedstawiciele wielu rodzajów służb mundurowych, a najmłodsi uczniowie klas wojskowych złożyli uroczystą przysięgę.

Podczas uroczystości dyrektor ZSP2 - Dobiesław Derda najpierw powitał zaproszonych gości a następnie przypomniał historię szkoły. Po wstępie, sukcesów w pracy, nauce i dalszym funkcjonowaniu placówki życzył zebranym m.in. Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Tadeuszem Kaczmarkiem. W dalszej części zebrani obejrzeli przedstawienie przygotowane przez byłych i obecnych nauczycieli i uczniów.

Wydarzeniem specjalnym uroczystości było złożenie przysięgi przez uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym oraz pokaz musztry wojskowej w wykonaniu żołnierzy zawodowych z zaprzyjaźnionej jednostki.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek