Ankieta na temat komunikacji

19 października 2012, 13:09

By w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb jaworznian, miasto prowadzi wśród mieszkańców uzupełniające badania ankietowe, które pozwolą określić ich preferencje podróżowania. Jest to część dużego opracowania analizującego układ komunikacyjny Jaworzna. Ankieterzy ruszyli w teren w ubiegły wtorek - 16 października i odwiedzają wylosowanych mieszkańców Jaworzna. Badania potrwają do 15 listopada.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego firma PPU "INKOM" S.C. wykonuje dodatkowe badania zachowań komunikacyjnych mieszkańców miasta Jaworzna w celu zanalizowania układu komunikacyjnego i wykonania prognoz rozwojowych. Badanie polega na uzyskaniu - na podstawie pytań ankietowych - informacji co do celów i sposobów podróży odbywanych przez mieszkańców miasta.

Ankieterzy posiadają indywidualne upoważnienia - identyfikatory zawierające:

• numer ankietera,
  • imię i nazwisko ankietera,
  • numer dowodu osobistego i numer PESEL,
  • pieczątki firmy INKOM,
  • pieczątki uwierzytelniające Urzędu Miejskiego w Jaworznie,
  • numery telefonów weryfikujących ankietera:
    • PPU "INKOM" S.C. (w godz. 08:00-16:00) tel. 32 257 08 67 lub 66,
    • Wydział Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Jaworznie (w godzinach pracy urzędu) tel. 32 618 16 21,
    • Straż Miejska w Jaworznie (całodobowo) tel. 32 618 16 18.

Ankietowaniu podlegają mieszkańcy z wylosowanych gospodarstw domowych Jaworzna w wieku powyżej 13 lat (włącznie z uczniami szkół gimnazjalnych). Badania ankietowe są przeprowadzane od wtorku do soboty w godzinach popołudniowych (do godz. 21.00) i dotyczą zachowań komunikacyjnych w dniu poprzedzającym dzień ankietowania.

Bardzo prosimy o poświęcenie kilku minut na odpowiedzi ankieterów, co pozwoli w przyszłości lepiej dopasować układ komunikacyjny do potrzeb mieszkańców.