GEOsfera z nagrodą internautów

30 października 2015, 14:49

Internauci docenili Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera i uznali go za Najlepszą Przestrzeń Publiczną 2015 roku w województwie śląskim. W internetowym głosowaniu „GEOsfera” była bezkonkurencyjna i uzyskała ponad 4 tys. punktów. W piątek, 30 października br. w Sali Marmurowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, architekci i włodarze miast odebrali wyróżnienia.

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego to coroczny, otwarty konkurs, którego celem jest promocja rozwoju i zmian jakościowych przestrzeni publicznej, wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie kształtowania przestrzeni, a także promocja projektantów tworzących wysokiej jakości rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne. Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego we współpracy z katowickimi oddziałami Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich.

- Jest to jeden z kluczowych i najbliższych nam konkursów w województwie, gdyż architektura nas otacza, stykamy się z nią na co dzień. A to, co nas otacza, powinno być nie tylko funkcjonalne i użyteczne, ale i piękne oraz inspirujące, powinno być naszą wizytówką. Mam nadzieję, że takie konkursy jak nasz sprawią, że przestrzeń publiczna będzie coraz ładniejsza i coraz bardziej przyjazna - powiedział członek Zarządu Henryk Mercik.

Na tegoroczną, 16 edycję konkursu zgłoszono 32 realizacje zlokalizowane na terenie 24 gmin. Jury konkursu złożone z członków Wojewódzkiej Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej postanowiło przyznać dwie nagrody Grand Prix dla realizacji bardzo szczególnych, reprezentujących wszystkie kategorie. Zwycięzcy to Muzeum Śląskie w Katowicach i Kopalnia Guido w Zabrzu.

Oprócz nagród przyznanych przez "architektoniczne" jury, swoje wyróżnienie przyznali także internauci. W ocenie głosujących najlepszą przestrzenią publiczną w naszym województwie została jaworznicka GEOsfera! To kolejne wyróżnienie w tym konkursie dla przestrzeni publicznej w naszym mieście. W ubiegłym roku internauci docenili jaworznicki Rynek, wybierając go Najlepszą Przestrzenią Województwa Śląskiego 2014.

- Nasze miasto z roku na rok jest piękniejsze. Powstają u nas kolejne miejsca, które mogą stawać w szranki z najlepszymi przestrzeniami województwa śląskiego – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. - Serdecznie dziękujemy mieszkańcom, którzy już po raz kolejny docenili atrakcyjne inwestycje Jaworzna i oddali swoje głosy w konkursie.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek