Nowy zastępca prezydenta miasta

5 listopada 2015, 17:00

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert wkrótce powoła na stanowisko zastępcy prezydenta Panią Monikę Bryl. Zmiany w ścisłym kierownictwie miasta, podyktowane zostały uzyskaniem w wyborach parlamentarnych mandatu poselskiego przez pierwszego zastępcę prezydenta Jaworzna Dariusza Starzyckiego. Nowa wiceprezydent będzie odpowiedzialna m.in. za zamówienia publiczne, sprawy obywatelskie, pomoc społeczną, sprawy związane z bezpieczeństwem mieszkańców.

Prezydent Paweł Silbert doceniając kompetencje, zaangażowanie, doświadczenie zawodowe i wykształcenie Pani Moniki Bryl, od lat związanej z jaworznickim samorządem (w ostatnich latach pełniła funkcję Pełnomocnika Prezydenta ds. mienia) zaakceptował jej kandydaturę i wkrótce powoła ją na stanowisko zastępcy.

***

Monika Bryl – z wykształcenia magister inżynier, ukończyła Wydział Zarządzania Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie na kierunku Zarządzanie Finansami Przedsiębiorstw, Wydział Paliw i Energii AGH w Krakowie na kierunku Technologie Chemiczne, studia podyplomowe z zakresu: Rzeczoznawcy Majątkowego oraz Zarządzania projektami ukończyła w AGH w Krakowie. Swoją pracę w jaworznickim urzędzie rozpoczęła w 2004 roku na najniższych stanowiskach urzędniczych, awansując w kolejnych latach. W 2008 roku została Naczelnikiem Biura Nadzoru Właścicielskiego. Obecnie jest Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Mienia nadzorującym zadania z zakresu zarządzania nieruchomościami.

Zainteresowania zawodowe skupia na problematyce funkcjonowania i działania gminy, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania finansami publicznymi i rachunkowości finansowej. Jest autorką wielu projektów dotyczących analizy rynku, biznes planów oraz analiz finansowych i budżetowych.