Zagłosuj na Jaworzno!

10 listopada 2015, 08:00

Listopad to dla Polaków miesiąc zadumy i dumy narodowej, to czas eksponowania naszej tożsamości narodowej i emocjonalnego podejścia do ojczyzny. Niemniej ważna jest również tzw. mała ojczyzna - społeczność lokalna mająca najsilniejszy wpływ na kreowanie postaw i więzi społecznych oraz poczucia przynależności. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie i działający w jej ramach Punkt Informacji Turystycznej, jako instytucje przywiązujące szczególną wagę do rozwoju patriotyzmu lokalnego, pragną przy okazji święta 11 listopada zachęcić Państwa do mobilizacji właśnie na tym polu.

Trzecia już edycja Turnieju Miast, organizowanego przez portal Zumi.pl, jest świetną okazją do zamanifestowania swojego sentymentalnego przywiązania do Jaworzna. Turniej bowiem sprawdzi, które z polskich miast mają najbardziej aktywnych mieszkańców. Głosować można na stronie internetowej www.turniejmiast.zumi.pl. Każdy głos musi zostać potwierdzony adresem e-mail (z jednego adresu można zagłosować tylko raz). Plebiscyt ma na celu wyróżnienie czterech miast w kategorii: Najpopularniejsze Miasto oraz wyłonienie po jednym z miast w kategoriach: Miasto najbardziej aktywne biznesowo, Miasto najbardziej ekologiczne, Miasto najbardziej przyjazne turystom oraz Miasto najbardziej bezpieczne. Głosowanie potrwa do 25 listopada. Wszystkie miasta mają równe szanse, ponieważ w konkursie liczba głosów przeliczana jest proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

Trzy miasta, które zajmą najwyższe miejsca w rankingu otrzymają 99 procent rabatu na kampanię promocyjną w serwisach Onet.pl i Zumi.pl. Za pierwsze miejsce wartość kampanii to 200 tysięcy zł, za drugie - 100 tysięcy zł, a za trzecie 50 tysięcy zł.

Nowością w tegorocznej odsłonie Turnieju Miast jest dodatkowy konkurs fotograficzny dla internautów, w którym mieszkańcy mają szansę pokazania swojego miasta na zdjęciach. Zwycięskie fotografie zostaną opublikowane na stronie głównej Zumi i będą nową "tapetą" danego miasta.

Okaż dumę ze swojej małej ojczyzny - kliknij i podaj dalej!