Nowa kadencja Młodzieżowej Rady Miasta

13 listopada 2015, 10:55

Wybór przewodniczącego był jednym z głównych punktów inauguracyjnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej. Trzydziestu radnych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie przez najbliższy rok reprezentować w samorządzie jaworznicką młodzież.

W czwartek, 12 listopada, podczas pierwszej sesji młodzież wybrała przewodniczącego rady - Łukasza Hrapkowicza, ucznia Technikum Energetycznego. Wiceprzewodniczącymi zostali Rafał Dziurka z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Sebastian Staszewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5, a sekretarzem Łukasz Zaroda z III Liceum Ogólnokształcącego

- Młodzieżowa Rada Miasta pomoże kształtować kompetencje obywatelskie młodych ludzi, pokaże jak podejmować ważne decyzje dla mieszkańców na poziomie lokalnym, ale przede wszystkim pozwoli współdecydować o kwestiach ważnych dla młodzieży. Musimy pamiętać, że aktywne uczestnictwo młodych ludzi w decyzjach i przedsięwzięciach na szczeblu lokalnym jest niezbędne, jeżeli chcemy budować społeczeństwo bardziej demokratyczne, solidarne i kompetentne - mówi zastępca prezydenta Tadeusz Kaczmarek.

W wyniku przeprowadzonych w październiku br. wyborów, mandat radnego Młodzieżowej Rady Miasta uzyskało 30 uczniów jaworznickich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Przez najbliższy rok młodzież będzie debatowała w następującym składzie: Cichoń Paweł, Ciura Natalia, Dziurka Rafał, Dziurdzikowska Kamila, Gajęcki Rafał, Grabski Bartosz, Halota Natalia, Hancyk Krzysztof, Hrapkowicz Łukasz, Hulbój Pola, Kałuża Daniel, Klimczak Błażej, Kobylecki Arkadiusz, Kwaśniewski Krystian, Łach Kamil, Madejczyk Paulina, Małek Arkadiusz, Materla Jakub, Ochenkowska Aleksandra, Oleksy Katarzyna, Rugała Nicol, Siodłak Anna, Skwarczyński Bartłomiej, Staszewski Sebastian, Wójcik Szymon, Wróbel Patryk, Wylężek Adrian, Zachariasz Bartosz, Zaroda Łukasz oraz Żmuda Sebastian.

Młodzieżowa Rada Miasta jest apolitycznym organem reprezentującym młodzież zamieszkałą na terenie Jaworzna. Ma ona charakter konsultacyjny, a podstawą jej działalności jest praca społeczna Radnych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek