Jaworzno zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży

13 listopada 2015, 11:27

Podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży - które w przyszłym roku odbędą się w pobliskim Krakowie - w Jaworznie możemy spodziewać się blisko tysiąca pielgrzymów. Jaworznianie przyjmą w swoich domach młodzież przede wszystkim z krajów europejskich m.in. z Malty, czy Ukrainy oraz pielgrzymów z Australii.

W Urzędzie Miejskim w Jaworznie odbyło się kolejne już spotkanie organizacyjne, w którym udział wzięli przedstawiciele urzędu, miejskich instytucji, radni oraz przedstawiciele Diecezji Sosnowieckiej.

- Jaworznianie oraz miejskie instytucje włączają się do przygotowań związanych z przyjęciem gości i  organizacji atrakcji podczas ich pobytu w Jaworznie. Organizacja takiego przedsięwzięcia to nie lada wyzwanie. Dlatego też wszyscy angażujemy się w to przedsięwzięcie już teraz - tłumaczy Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek.

Na międzynarodową młodzież czekać będzie wiele atrakcji. Goście wezmą udział m.in. w rozgrywkach sportowych, koncertach rozrywkowych i folkowych oraz konkursach.

***

Dni Młodzieży potrwają od 26 do 30 lipca 2016 r. Papież Franciszek spotka się z młodymi z całego świata na krakowskich Błoniach. W Jaworznie pielgrzymi przebywać będą od 20 do 25 lipca. Światowe Dni Młodzieży odbyły się w Polsce tylko raz, w 1991 r. w Częstochowie. W spotkaniu tym wzięło udział wówczas 1,5 mln osób.