Uczcijmy Dzień Pamięci

24 listopada 2015, 11:49

Pamięci wszystkich, którzy walczyli i zginęli za pokój, za demokrację i za niezawisłość Rzeczypospolitej, poświęcone będzie spotkanie, które odbędzie się we wtorek, 1 grudnia w Teatrze Sztuk, o godz. 12:00. Pomysłodawcą corocznych obchodów Dnia Pamięci jest Stanisław Nowakowski - przewodniczący jaworznickiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Jak każdego roku, 1. grudnia będzie obchodzony w naszym mieście uroczyście. Dla uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej, jaworznickie koło Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz władze miasta zapraszają na obchody Dnia Pamięci połączony w tym roku z podsumowaniem działalności Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła w Jaworznie. Zaproszenie adresowane jest szczególnie do kombatantów, uczniów szkół oraz mieszkańców Jaworzna, którzy chcą upamiętnić ten dzień w szczególny sposób.

- Chcemy uczcić pamięć naszych ojców, matek, przyjaciół, a przede wszystkim Polaków, którzy w latach okupacji niemieckiej walczyli, ginęli, cierpieli i umierali z honorem, po dobrze spełnionej służbie dla umiłowanej ojczyzny - mówi Stanisław Nowakowski, przewodniczący Koła Światowego Związku Żołnierzy AK.

Z tej okazji przygotowano specjalny program okolicznościowy. W pierwszej części uroczystości zostaną odczytane referaty Stanisława Nowakowskiego, następnie ogłoszone zostaną wyniki konkursu "Polskie Organizacje Niepodległościowe - Armia Krajowa”. Po części oficjalnej natomiast zebrani będą mogli zobaczyć program artystyczny.