Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Od dzisiaj PKM-em cały dzień za 5 zł

30 listopada 2015, 09:11

Przypominamy, że już od dzisiaj - dzięki Zarządzeniu Prezydenta Miasta Jaworzna - wszyscy podróżujący autobusami jaworznickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej mają możliwość zakupu biletu jednodniowego, ważnego do północy. Jego posiadacz może przesiadać dowolną ilość razy, w ramach oferty świadczonej przez PKM, również na liniach ponadlokalnych. I najważniejsze - bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy - 2,5 zł.

Bilet "jednodniowy" zastąpił obowiązujący dotychczas bilet "24-godzinny", który był dokładnie dwukrotnie droższy. Jednocześnie obniżeniu uległa cena biletu "7-dniowego" na okaziciela, który po zmianie kosztuje odpowiednio: normalny 30 zł (wcześniej 36 zł) i ulgowy 15 zł (wcześniej 18 zł). Ceny biletów dostępnych na Jaworznickiej Karcie Miejskiej nie uległy zmianie. Warto zaznaczyć, że bilet normalny do Katowic kosztuje 4,60 zł w jedna stronę. A jeśli do przystanku trzeba dojechać z bardziej odległej dzielnicy cena ta wzrasta nawet o kolejne 3 zł. Natomiast od poniedziałku, 30 listopada za podróż do Katowic w obie strony i z dowolną liczbą przesiadek lokalnych, pasażer, który kupi bilet jednodniowy, zapłaci tylko 5 zł!

- Wprowadzane rozwiązanie adresujemy szczególnie do osób korzystających z połączeń ponadlokalnych i tych, które by dotrzeć do celu muszą się kilkukrotnie przesiadać. Liczymy na to, że atrakcyjna cena biletu przekona pasażerów do podróży wygodnym autobusem - tłumaczy Paweł Bednarek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów - organizatora jaworznickiego transportu zbiorowego.

Obrazek