Półwiecze szkoły podstawowej w Jeleniu

30 listopada 2015, 11:02

Absolwenci, uczniowie oraz grono pedagogiczne wraz z zaproszonymi gośćmi, w piątek - 27 listopada, wzięli udział w uroczystościach z okazji 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 22 w Jeleniu. Spotkanie jubileuszowe uświetnił wyjątkowy, muzyczno-taneczny występ młodzieży szkolnej, po którym przedstawiciele władz miasta, grono pedagogiczne oraz rodzice mogli powspominać dzieje placówki przy przygotowanym poczęstunku.

Dzisiaj do Szkoły Podstawowej nr 22 uczęszcza prawie 300 uczniów, a uczy w niej 29 nauczycieli. To szkoła, która troszczy się o indywidualny rozwój każdego ucznia, dążąc do stworzenia młodym ludziom możliwości wszechstronnego rozwoju zgodnie z ich zainteresowaniami. Uczniowie mają do dyspozycji m.in. pracownie komputerową, sale gimnastyczną z dużą różnorodnością sprzętu sportowego, bibliotekę, świetlicę oraz sale lekcyjne, które każdego roku są doposażane i udoskonalane.

- Nasza placówka tętni życiem, jest przyjazna dla uczniów, twórcza, radosna, kolorowa, otwarta na nowe wyzwania. To miejsce, w którym najważniejszy jest uczeń, duszą są nauczyciele, przyjaciółmi rodzice, a chlubą jej absolwenci - tak o dzisiejszej Szkole Podstawowej nr 22 mówi Maria Świat, która szanowną jubilatkę poznała zarówno jako uczennica, a od 24 lat zarządza nią jako dyrektor.

Obchody 50-lecia SP22 podzielone zostały na dwie części. W piątek - 27 listopada - o godz. 12.00 odbyły się główne uroczystości jubileuszowe z udziałem  zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. zastępcy prezydenta Tadeusz Kaczmarek i Monika Bryl, a także przedstawiciele Rady Miejskiej, pracownicy szkoły oraz rodzice. Drugą częścią obchodów był natomiast zaplanowany na godz. 16.00 koncert muzyczny absolwentów szkoły pt. "Spotkanie Pokoleń".

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek