Święto młodych adeptów górnictwa

8 grudnia 2015, 14:23

Coroczna Barbórka to nie tylko święto braci górniczej już pracującej w kopalniach, ale także młodych adeptów tego zawodu, którzy uczą się jeszcze zawodu w szeregu szkół w całej Polsce. W Jaworznie placówką, która od samego początku swego istnienia ściśle związana jest z górnictwem jest Technikum nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego, wchodzące w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Uczniowie szkoły obchodzili dzisiaj Święto Górnika w sali Szybu Piłsudski.

Podczas uroczystości, górnicze tradycje szkoły przypomniała dyrektor Technikum nr 6 Simona Smugowska, natomiast gratulacje i podziękowania za ciężką pracę uczniom placówki i całej braci górniczej złożył Zastępca Prezydenta Miasta Tadeusz Kaczmarek. Najważniejszym wydarzeniem uroczystości było jednak pasowanie na górników kolejnego rocznika wychowanków szkoły, które przeprowadzono według starego obrzędu "skoku przez skórę".

Po tym jaki "lisy" odebrały swoją nominację od "starych strzech", młodzież przedstawiła zaproszonym gościom przygotowany program artystyczny, który połączony był ze zmaganiami sprawnościowymi nowo mianowanych górników.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek