Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

JBO 2016: Styczeń miesiącem podsumowań

29 grudnia 2015, 15:35

W listopadzie poznaliśmy listę wszystkich zwycięskich projektów w ramach III edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Wybrane przez mieszkańców zadania będą realizowane już w przyszłym roku. Nadchodzi więc czas prezentacji zwycięskich zadań. W środę, 13 stycznia 2016 roku o godz. 17.00 w Sali Obrad Urzędu podsumujemy III edycję JBO, wspólnie z mieszkańcami zastanowimy się również, w którą stronę powinien zmierzać budżet partycypacyjny w naszym mieście.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich pomysłodawców projektów zgłoszonych w dotychczasowych edycjach JBO oraz mieszkańców zainteresowanych ideą budżetu obywatelskiego. Oprócz ogólnego podsumowania pracy nad JBO na 2016 r., część dyskusji poświęcona będzie omówieniu kształtu przyszłego dokumentu regulującego zasady kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Już teraz można zgłaszać swoje uwagi do Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na adres mailowy: jbo@um.jaworzno.pl.

- Podczas uspołecznionego przebiegu konsultacji nad JBO 2016 wspólnie z mieszkańcami wypracowaliśmy zasady, będące podstawą do uchwały regulującej budżet obywatelski w Jaworznie - mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta Jaworzna. - Podczas styczniowej konferencji podsumujemy ubiegłoroczną edycję - oficjalnie prezentując zwycięskie projekty. Przed nami również dyskusja o przyszłości budżetu obywatelskiego w mieście.

Edycja 2014
W ramach I edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, wydzielono 13 obszarów konsultacyjnych, w których mieszkańcy wybierali zadania spośród ponad stu zgłoszonych propozycji. W sumie, za kwotę ponad 2 mln zł, przeznaczono i zrealizowano 29 projektów.

Edycja 2015
W drugiej edycji realizowanej w 2015 roku jaworznianie oddali blisko 10 tys. głosów, w zwiększonej do 20 liczbie obszarów konsultacyjnych. Zrealizowanych zostało 29 zwycięskich projektów.

Edycja 2016
W trzeciej edycji JBO mieszkańcy oddali rekordową liczbę głosów - blisko 17,7 tys. ze wszystkich 20 obszarów konsultacyjnych i wybrali 23 projekty, których realizacja rozpocznie się w roku 2016.

Konferencja podsumowująca trzecią edycję JBO odbędzie się 13 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.