Jubileusze pożycia małżeńskiego

12 stycznia 2016, 15:17

Kolejnych dziewięć jaworznickich par świętowało dzisiaj jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Podczas uroczystości w Urzędzie Miejskim Prezydent Miasta Paweł Silbert odznaczył jubilatów "Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie", przyznanymi przez Prezydenta RP.

Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się 12 stycznia w sali obrad Urzędu Miejskiego. Oprócz medali, jubilatom wręczono także dokumenty pamiątkowe, kwiaty oraz upominki. Po części oficjalnej jubileuszy w Sali Ślubów odbyło się spotkanie z prezydentem Pawłem Silbertem oraz kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Aleksandrą Talowską. Wśród odznaczonych jubilatów znaleźli się:

Józefa i Ludwik Czubin
Augustyna i Jan Daniel
Janina i Mirosław  Habera
Emilia i Edward Kubiczek
Krystyna i Władysław Kural
Jolanta i Ryszard Mazela
Maria i Czesław Proksa
Janina i Bogusław Warchoł
Wanda i Józef Żak

***

Każdego roku kilkadziesiąt par z Jaworzna, które przeżyły wspólnie pięćdziesiąt lat, odbiera medale za długoletnie pożycie małżeńskie. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia wręcza im Prezydent Miasta Paweł Silbert. Aby otrzymać taki medal, trzeba wcześniej zgłosić się do magistratu.

- Pięćdziesięcioletni staż małżeński oraz zgłoszenie jubileuszu w Urzędzie Miejskim w Jaworznie to warunek otrzymania tego zaszczytnego odznaczenia - tłumaczy Aleksandra Talowska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego

Aby otrzymać medal "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" wystarczy osobiście, telefonicznie lub e-mailowo skontaktować się z Urzędem Stanu Cywilnego:

• budynek "A" Urzędu Miejskiego, ul. Grunwaldzka 33, pok. 18;
  • tel. 32 / 61 81 531;
  • e-mail: jaworzno@um.jaworzno.pl.

Osoby, które zawierały związki małżeńskie poza Jaworznem, proszone są o zgłoszenie się do magistratu wraz z odpisem skróconym aktu małżeństwa.

Formularz zgłoszenia jubileuszu jest dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej, w zakładce "Jak załatwić sprawę w urzędzie" - "Akta Stanu Cywilnego".