Miasta Idei - live - godz.12.30

9 marca 2016, 10:00

W środę - 9 marca - o godz. 12.30, w ramach projektu "Miasta Idei", w jaworznickim Teatrze Sztuk rozpocznie się debata pod tytułem "Centrum dla ludzi, czy dla samochodów?". Konferencja jest próbą wypracowania najlepszych pomysłów i dobrych praktyk dla miast województwa śląskiego, a także doskonała okazja, by podyskutować i wymienić opinie między władzami miast, ekspertami i mieszkańcami.

Podczas konferencji będziemy dyskutować m.in. o tym czy z miast należy wyprowadzać ruch pojazdów, a może budować trzypasmowe i czteropasmowe drogi przez ich centra. Zastanowimy się również nad tym, jak przekonać kierowców, że mogą zyskać na ograniczaniu ruchu w miastach oraz czy samochód na pewno wrogiem miasta i trzeba się go pozbyć na siłę. Porozmawiamy także o tym jak tworzyć odpowiednią alternatywę dla prywatnego transportu oraz jaką rolę odgrywają trakty piesze, drogi rowerowe i komunikacja publiczna.

Zapraszamy do śledzenia relacji "na żywo" z tego wydarzenia na naszej stronie oraz kanale YouTube.