Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Prace remontowe w toku

26 kwietnia 2016, 14:47

W mieście rozpoczął się sezon prac drogowych. W jaworznickich dzielnicach realizowane są nie tylko drobne naprawy, remonty nawierzchni jezdni czy chodników, ale również duże zadania projektowe, m.in. przebudowa ul. Obrońców Poczty Gdańskiej.

Rozpoczęła się realizacja obszernego zadania, związanego z remontami parkingów w mieście. Brygady drogowców pojawiły się w dwóch lokalizacjach na Łubowcu - przy ul. Katowickiej za przystankiem w kierunku Centrum oraz przy ul. Zubrzyckiego 17. W tych miejscach roboty dobiegają końca. Zadanie jest kontynuacją rozpoczętych w roku ubiegłym prac, które wtedy przeprowadzone zostały w Osiedlu Podłęże i na Leopoldzie. W tym roku przewidziano roboty właśnie na Łubowcu, ale nowe oblicze zyskają również kolejne parkingi na Podłężu.

- Obecnie parkingi w tych rejonach są pełne ubytków, a realizowany remont ma ułatwić mieszkańcom użytkowanie istniejących miejsc postojowych - mówi Emilia Tura, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów. - Zakres - poza dwoma realizowanymi już zadaniami - obejmuje prace na parkingu przy ul. Zubrzyckiego pomiędzy budynkami nr 29 a 31, przy ul. Towarowej 42, przy ul. Ławczanej, a także przy ul. Piłsudskiego (przy budynkach nr 82, 84, 39, 41 oraz parking za przychodnią). Nowa nawierzchnia asfaltowa pojawi się również na drogach dojazdowych prowadzących do nich.

Oprócz robót na parkingach, trwają prace rewitalizacyjne w Osiedlu Stałym, mające na celu poprawę infrastruktury drogowo - chodnikowej. Remontowany jest ciąg pieszy przy ul. Armii Krajowej w rejonie budynku nr 7, trwają również roboty przy ul. Powstańców Śląskich wzdłuż bloków nr 12-14-16 i przy ul. Warskiego wzdłuż bloków nr 2-4. Po wykonaniu chodników ułożona zostanie tu nowa nawierzchnia asfaltowa na jezdni. Na Podwalu natomiast na ukończeniu są prace związane z remontem nawierzchni jezdni na kilku odcinkach ul. Licealnej oraz ul. 11 Listopada.

Pracownicy MZDiM prowadzą także remont przepustu przy ul. Zwycięstwa. Prace służą poprawie istniejącego stanu obiektu i polegają na wzmocnieniu przyczółka, a także na wymianie zdewastowanych płytek chodnikowych.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek