Konkurs Pocztów Sztandarowych

29 kwietnia 2016, 14:55

W Gimnazjum nr 1 odbył się dzisiaj, po raz pierwszy w naszym mieście, Międzyszkolny Konkurs Pocztów Sztandarowych oraz wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych. Konkurs, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Paweł Silbert, był przed zbliżającym się Świętem Konstytucji znakomitą okazją, by młodemu pokoleniu przybliżyć dzieje ważnych dla Polski symboli.

Zmagania uczniów podzielone były na dwie części. Konkurs wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, zaś w konkursie pocztów sztandarowych mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zmagania młodzieży poddane były ocenie szerokiego gremium, w skład którego weszli przedstawiciele: Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych, Muzeum Miasta Jaworzna, Parafii św. Wojciecha i Katarzyny oraz Urzędu Miejskiego.

Po wcale niełatwej rywalizacji, udało się ostatecznie wyłonić zwycięzców, a zwyciężyli:

W Konkursie Pocztów Sztandarowych:

1. miejsce - Poczet Sztandarowy - Gimnazjum nr 1 w Jaworznie
  2. miejsce - Poczet Sztandarowy - Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie
  3. miejsce - Poczet Sztandarowy - Gimnazjum nr 4 w Jaworznie

W Konkursie Wiedzy o Polskich Symbolach i Barwach Narodowych :

1. miejsce - zespół uczniów ze szkoły Podstawowej nr 6
  2. miejsce - zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 16
  3. miejsce - zespół uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 14

Wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 3 maja 2016 r. podczas miejskich uroczystości związanych z obchodami 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gratulujemy!