Święto Konstytucji (fotogaleria)

3 maja 2016, 13:25

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja - jednego z najstarszych na świecie dokumentów regulujących ustrój prawny państwa, jak zwykle obchodzona była w naszym mieście niezwykle uroczyście. We wtorkowy poranek, po Mszy Świętej, pod jaworznickim Pomnikiem Niepodległości zebrali się przedstawiciele władz miasta, parlamentarzyści, kombatanci, delegacje zakładów pracy, młodzież szkolna oraz mieszkańcy.

Po okazjonalnym programie artystycznym odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom Międzyszkolnego Konkursu Pocztów Sztandarowych oraz wiedzy o polskich symbolach i barwach narodowych, a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem. Po ceremonii, Prezydent Miasta tradycyjnie spotkał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej z kombatantami.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek