Wybuduj dom - odbierz profity od miasta!

20 maja 2016, 13:00

fot. fotolia.com

Masz dość hałaśliwych sąsiadów za ścianą? Ogranicza Cię mały metraż mieszkania? Marzysz o własnym ogródku, niezależności, spokoju... Decyzja o budowie własnego domu jest niewątpliwie jedną z najważniejszych w życiu. Pierwszym krokiem, który należy wykonać jest zakup działki pod budowę domu.

Jaworzno, posiada w swojej ofercie nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową niemal w każdej dzielnicy miasta. Osoby, które podejmą decyzję o wybudowaniu domu w Jaworznie otrzymają dodatkowy profit: mogą skorzystać z 10-letniego okresu zwolnienia z podatku od nieruchomości, na której wybudują swój dom. Zwolnienie przysługuje każdemu kto wybuduje nowy budynek mieszkalny jednorodzinny tj. budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 200 m², służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych. Zwolnienie nie obejmuje budynków mieszkalnych jednorodzinnych zajętych w całości lub części na prowadzenie działalności gospodarczej. Zwolnienie przysługuje na okres 10 lat począwszy od 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została zakończona albo w którym rozpoczęto użytkowanie budynku lub jego części przed ostatecznym wykończeniem.

Miasto stale przyciąga nowych mieszkańców, nie tylko ze względu na atrakcyjne położenie w regionie, lecz także na możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Geosfera, Park Gródek, zalew Sosina -  to tylko niektóre miejsca często wybierane przez mieszkańców na weekendowy odpoczynek. Dla cyklistów dostępne są szlaki i ścieżki rowerowe, a już wkrótce rozpocznie się budowa velostrady czyli autostrady dla rowerzystów, która będzie prowadziła od osiedla Stałego do centrum miasta. Jaworzno to przepiękna krajobrazowo okolica i duża ilość terenów zielonych, które stanowią doskonałą alternatywę dla miast aglomeracji.

Szczegółowych informacji dotyczących aktualnej oferty inwestycyjnej oraz nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe udziela Wydział Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Plac Górników 5, tel. 32 618 17 12. Oferty nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe znajdują się na stronie internetowej pod adresem: msiot.um.jaworzno.pl