Ćwiczenia Sił Zbrojnych - mogą zawyć syreny

6 czerwca 2016, 06:00

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie informuje, że w dniach 7-9 czerwca br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie "Anakonda 16".

Jednym z elementów ćwiczenia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W trakcie ćwiczenia odbędzie się również trening systemu alarmowania i ostrzegania, podczas którego może wystąpić konieczność uruchomienia syren alarmowych w celu ogłoszenia i odwołania alarmu. Alarmowanie będzie miało miejsce tylko na terenie miast i powiatów znajdujących się na trasie ewentualnego przelotu statku powietrznego.

W przypadku zakwalifikowania Jaworzna jako miasta znajdującego się na trasie przelotu w czasie  treningu zostaną wyemitowane sygnały alarmowe:

• ogłoszenie alarmu - dźwięk modulowany trwający 3 minuty,
  • odwołanie alarmu - dźwięk ciągły trwający 3 minuty.