Konkurs matematyczny rozstrzygnięty

8 czerwca 2016, 11:17

Blisko trzystu młodych jaworznian walczyło o zwycięstwo w jubileuszowym X Jaworznickim Konkursie Matematycznym. Nagrody i wyróżnienia za zwycięstwo w konkursie wręczył podczas uroczystej gali w Teatrze Sztuk Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Do konkursu przystąpiło 277 uczestników. Nagrodzono oraz wyróżniono w sumie 70 uczniów oraz 36 nauczycieli, których podopieczni osiągnęli sukcesy. Podczas spotkania wyróżnieni zostali również nauczyciele, którzy pracowali przy przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursowych zmagań.

W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się: Bożena Borowska, Igor Kasperczyk, Kacper Pacut, Damian Patyk oraz Paweł Zambrzycki. Wśród uczniów gimnazjów najlepszą wiedzą matematyczną wykazali się Grzegorz Malisz, Bartosz Paluch i Justyna Król. Wśród licealistów pierwsze miejsca zdobyli Karolina Senior, Piotr Nowak oraz Aleksander Nadziejko.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ObrazekObrazek