9 listopada 2012, 11:20

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 94. rocznicę powrotu Polski na mapę Europy, po 123 latach niewoli. Podobnie jak w latach ubiegłych miejskie uroczystości rozpoczną się w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny i mieszkańców Jaworzna.

Po mszy uczestnicy przemaszerują pod Pomnik Niepodległości. Tam złożone zostaną kwiaty, a aktorzy Teatru Sztuk zaprezentują okolicznościowy program pt. "Te chwile, co w nas jak ikona". Po jego zakończeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej władze miasta spotkają się z kombatantami.

Szczegółowy program uroczystości:

• godz. 9.00 - Msza Św. w intencji Mieszkańców i Ojczyzny w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny;
  • godz. 10.30 - Uroczystości pod pomnikiem Niepodległości w Rynku: okolicznościowe przemówienia, program artystyczny "Te chwile, co w nas jak ikona" - pieśń o Polsce, w wykonaniu Teatru Sztuk w Jaworznie, składanie kwiatów;
  • ok. godz. 11.30 - Spotkanie władz miasta z kombatantami (Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie);
  • godz. 17.00 - "Wolność w obrazach, dźwięku i słowie" - spektakl w wykonaniu grupy AKAD z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie (Sala Teatralna, ul. Mickiewicza 2).