Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Po spotkaniu w Długoszynie

15 czerwca 2016, 15:31

Projekt "Miasto Siedmiu Rynków" wchodzi w kolejną dzielnicę - Długoszyn. We wtorek, 14 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców tego osiedla. Spotkanie miało charakter debaty i warsztatów projektowych, na których sami mieszkańcy decydowali o wyglądzie najbliższego otoczenia.

Idea projektu z założenia polega na tym, aby w planowaniu rewitalizacji przestrzeni publicznych w dzielnicach brali udział sami mieszkańcy, od których będzie zależeć wygląd tej przestrzeń.

W spotkaniu udział wzięli architekci krajobrazu z Biura Projektowego "Arsis - Atelier Projektowe" z Katowic, którzy wsłuchali się we wszystkie pomysły i sugestie przybyłych osób. Mieszkańcy opowiedzieli się za wyborem lokalizacji w pobliżu kapliczki na ul. Nadbrzeżnej do skrzyżowania z ul. Jarosława Dąbrowskiego. Uczestnikom spotkania zależało na odnowieniu istniejącej kapliczki oraz studni znajdujących się w centralnym miejscu dzielnicy, skameralizowaniu ulicy oraz montaż ławeczek do odpoczynku oraz stylowych latarni.

- Takim samym trybem będziemy konsultować się z mieszkańcami Dąbrowy Narodowej w najbliższy czwartek, 16 czerwca. Prezentacja projektów rynków w tych dwóch dzielnicach odbędzie się w lipcu - mówi Leszek Gancarczyk, kierownik Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych UM.

ObrazekObrazek