Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Na Łubowcu powstanie nowoczesne przedszkole

21 czerwca 2016, 14:26

W połowie przyszłego roku Gmina planuje rozpocząć budowę nowoczesnego przedszkola z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi na Łubowcu. Dotychczasowy budynek Przedszkola Miejskiego nr 24 praktycznie w całości zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie placówka w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nowy budynek będzie miał ponad dwukrotnie większą kubaturę niż obecny. Na parterze powstaną 4 sale dla stu przedszkolaków oraz 3 pomieszczenia do nauki dla 30 niepełnosprawnych maluchów. Dodatkowo w placówce powstanie kompleks adaptacyjno-rehabilitacyjny, dzięki któremu na miejscu i w komfortowych warunkach będzie można prowadzić zajęcia rehabilitacyjne. Będą to specjalne pomieszczenia przeznaczone do rehabilitacji ruchowej dzieci, m.in. sala Integracji Sensorycznej, sala "doświadczenia światła", sala z rezonansem stochastycznym oraz 4 sale terapeutyczne. W placówce powstanie również przeszklony i zabudowany ogród zimowy.

Teren zostanie ogrodzony, powstaną nowe miejsca parkingowe oraz plac zabaw, dostosowany do potrzeb wszystkich wychowanków przedszkola.

Całość obiektu zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto budynek będzie energooszczędny, m.in. poprzez zastosowanie instalacji grzewczej z wykorzystaniem paneli słonecznych, pompy ciepła czy też oświetlenia typu LED. Planowany termin zakończenia prac to druga połowa 2018 r.