Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Usuwanie barszczu sosnowskiego

24 czerwca 2016, 10:52

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego przeprowadził wczoraj akcję usuwania barszczu sosnowskiego rosnącego przy ul. Mostowej na Podwalu.

Barszcz sosnowskiego to roślina wydzielająca olejki eteryczne, które po zetknięciu ze skórą w słoneczne dni mogą powodować dotkliwe poparzenia. W związku z tym powinna być zwalczana, gdy rośnie w pobliżu miejsc zamieszkałych i uczęszczanych przez ludzi. Ze względu na ogromne możliwości regeneracji barszczu niszczenie go to proces, który trwa czasami nawet kilka lat.

Po ubiegłorocznym usuwaniu barszczu rosnącego przy ul. Mostowej jego populacja została znacznie ograniczona. W tym roku akcję trzeba było powtórzyć, ponieważ wyrosło kilka nowych roślin.
23 czerwca br. Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności poprosił OSP Ciężkowice o zabezpieczenie terenu przy ul. Mostowej, na którym rośnie barszcz. Strażacy oznakowali teren kolorową taśmą z informacjami "zakaz wstępu". Następnie specjalistyczna firma wynajęta przez MZNK wykonała opryski roślin. W ciągu najbliższych dni, jeśli pierwszy oprysk nie przyniesie spodziewanego efektu planowane jest jego powtórzenie.

Ze względów bezpieczeństwa prosimy nie wchodzić na teren oznakowany przez strażaków w rejonie wiaduktu przy ul. Mostowej.

Obrazek