LIVE ze Śródmieścia

15 listopada 2012, 14:51

W pierwszej części piątkowego spotkania Tomasz Jewuła, dyrektor Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych szczegółowo omówi zasady nowego systemu gospodarowania odpadami, który wejdzie w życie w lipcu przyszłego roku. Następnie mieszkańcy będą mieli możliwość zadawania pytań.

- Chcemy, by nowe zapisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach były jak najmniej kłopotliwe dla wszystkich. Jednak sprawne wdrożenie nowego systemu uzależnione jest również od wiedzy, jaką mieszkańcy na ten temat będą posiadać. Dlatego spotykamy się z mieszkańcami w poszczególnych dzielnicach, by rozwiać wszelkie wątpliwości - tłumaczy prezydent Paweł Silbert. - Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszym zabieganym świecie nie wszyscy zainteresowani tematem mieszkańcy mogli uczestniczyć osobiście w organizowanych przez nas spotkaniach, stąd pomysł, aby jedno z nich było transmitowane "na żywo”.

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymają materiały informacyjne - ulotki na temat nowego systemu gospodarowania odpadami i deklaracje.

Dotychczas prezydent Paweł Silbert spotkał się już z mieszkańcami Ciężkowic, Długoszyna, Niedzielisk, Szczakowej, Pieczysk, Dąbrowy Narodowej, Osiedla Stałego, Podłęża, Podwala, Gigantu, Starej Huty i Borów.