Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Czas na prace dodatkowe

7 lipca 2016, 13:57

fot. MZDiM Jaworzno

fot. MZDiM Jaworzno

Po kilku miesiącach intensywnej pracy, Miejski Zarząd Dróg i Mostów może pochwalić się całkiem sporą ilością efektów prac, które zamierzał zrealizować w bieżącym roku. Sezon robót drogowych trwa w najlepsze, dlatego po wykonaniu zadań zaplanowanych, przyszedł czas na wybór remontów dodatkowych.

- Patrząc na opublikowany w kwietniu plan prac MZDiM na rok 2016 nietrudno zauważyć, że duża część zadań jest już zrealizowana, bądź jest na ukończeniu. Z listy dróg gruntowych przeznaczonych do modernizacji wykreślone zostały już niemal wszystkie ulice, poza tymi z Ciężkowic - tam w tej chwili przeniosły się siły robocze i są m. in. na ul Z. Augusta, Olbrachta czy ul. Filaretów - wyjaśnia Emilia Tura, rzecznik prasowy MZDiM.

MZDiM wyremontował kilkanaście parkingów w osiedlach, schody terenowe w różnych częściach miasta, jak również wymienił szereg wiat przystankowych na nowe, oprócz tego trwają teraz ostatnie z przewidzianych prac rewitalizacyjnych, polegających na wymianie nawierzchni jezdni i chodników - dotyczy to ul. Polowej. Warto zaznaczyć, że realizacja kilku zadań z tej listy uzależniona jest od zakończenia prac przez inne podmioty (na Gigancie, w starszej części Osiedla Stałego). Efekty działań MZDiM można obejrzeć na stronie internetowej - www.mzdim.jaworzno.pl/czas-na-dzielnice-2016/

Obecnie MZDiM mierzy swoje siły i przystępuje do zadań nadprogramowych. Dodatkowe brygady remontowe skierowane zostaną m. in. na ul. Żwirki i Wigury, gdzie zrewitalizowane zostaną zarówno chodniki jak i jezdnia, a także na parking przy ul. Olszewskiego (przy "kostkach"). Wykonane zostały już miejsca postojowe przy Młodzieżowym Domu Kultury w Osiedlu Stałym. Podobne prace zrealizowane zostaną przy ul. Nauczycielskiej przy szkole i przychodni (Byczyna) oraz przy ul. Mroczka przy OSP (Ciężkowice). Kontynuowany będzie również program Czas na Gruntówki, gdzie zmodernizowana zostanie m.in. ul. Robotnicza. O kolejnych dodatkowych pracach MZDiM będzie informować na bieżąco.