Blank gif

Blank gif

Licznik zadłużenia miasta
Więcej informacji
Szczepienia przeciwko COVID-19 >
Jak załatwić sprawę
w Urzędzie Miejskim

Bezpieczny Ogród - kolejne terminy znakowania sprzętu

7 lipca 2016, 14:53

W ramach programu "TARCZA" kontynuowana jest akcja pn. "Bezpieczny Ogród", w czasie której działkowcy mają możliwość oznakowania wartościowego sprzętu ze swoich działek. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę, 9 lipca na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Kradzieże na terenie ogrodów działkowych są poważnym problemem, dlatego akcja "Bezpieczny ogród", działająca w ramach programu "Tarcza", w ubiegłych latach została poszerzona o kolejną inicjatywę. Polega ona na specjalnym znakowaniu sprzętu pozostawianego w ogródkach.

Dzięki dobrej organizacji i zaangażowaniu działkowców,  we wszystkich akcjach przeprowadzonych na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych oznaczono blisko 600 urządzeń. Znaki identyfikacyjne pojawiły się głównie na kosiarkach i podkaszarkach, ale także na elektronarzędziach oraz sprzęcie RTV i AGD. Naniesione znaki pozwolą każdemu z działkowców bez problemu rozpoznać swój sprzęt, jeśli zostanie skradziony.

- Zapraszamy wszystkich chętnych działkowców do przyłączenia się do naszej akcji i zabezpieczenie swoich dóbr - zachęca Alicja Witoszek z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności. - Oznakowanie urządzeń może zniechęcić złodzieja, a w przypadku kradzieży jest bardzo pomocne przy jego zidentyfikowaniu oraz odzyskaniu przedmiotów.

Osoby, które nie mogą przystąpić do znakowania, a są zainteresowane oznaczeniem posiadanych urządzeń, proszone są o kontakt z prezesem ogrodu w celu wyznaczenia dodatkowego terminu.

Najbliższe terminy akcji znakowania sprzętu:

  • 9 lipca 2016 r. - Rodzinny Ogród Działkowy im. Tysiąclecia Państwa Polskiego (Os. Stałe) - od  godz.11.00  do godz. 15.00 - rozpoczęcie przed Domem Działkowca
  • 16 lipca 2016 r. - Rodzinny Ogród Jaśmin Stowarzyszenie (Łubowiec) - 0d godz.11.00 do godz. 15.00 - rozpoczęcie przed Domem Działkowca

***

Pierwszym etapem projektu "Bezpieczny Ogród" było systematyczne patrolowanie działek przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej. Obecnie, w celu dalszego ograniczania włamań do altanek ogrodowych oraz zabezpieczenia wartościowego sprzętu działkowców, rozpoczęto akcję znakowania urządzeń. Przedsięwzięcie prowadzi Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w partnerstwie ze Strażą Miejską i Policją.