Rusza budowa kolejnego odcinka Obwodnicy Północnej

8 lipca 2016, 10:19

Jeszcze w lipcu ruszy budowa 2,5-kilometrowego odcinka Obwodnicy Północnej - od ul. Chełmońskiego do ul. Św. Wojciecha. Prace, które będą kosztowały nieco ponad 7,8 mln zł potrwają do końca listopada br. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają zupełnie nowe połączenie, które zdecydowanie poprawi komunikację w tym rejonie.

Umowę na realizację tego zadania podpisano 30 czerwca br. W ramach inwestycji powstanie m.in. także ponad dwukilometrowy ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m oraz nowe rondo w okolicy ul. Św. Wojciecha o średnicy zewnętrznej 38 m.

- Początkiem tego etapu obwodnicy będzie wlot ronda na ulicy Chełmońskiego. Dalej droga będzie biegła w kierunku północno-zachodnim aż do ronda  łączącego nowy przebieg obwodnicy z ul. Św.  Wojciecha. Łuk ulicy Św. Wojciecha przekształcony zostanie na by-pass ronda, natomiast styczne tej drogi po przedłużeniu stanowić będą dwa pozostałe wloty ronda - wyjaśnia Grzegorz Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji Miejskich.

Wykonawcą zadania jest SKANSKA S.A.