Organizacja ruchu podczas ŚDM

21 lipca 2016, 10:00

Rozpoczynają się obchody Światowych Dni Młodzieży. Do Jaworzna przyjechali już pielgrzymi. Dzisiaj mieszkańcy i goście będą mieli okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych przez miasto. Informujemy jednak, że w związku z ŚDM nieznacznie zmieni się organizacja ruchu w Jaworznie.

Parking przed Halą Widowiskowo-Sportową przy ul. Grunwaldzkiej 80 będzie wyłączony z użytkowania od czwartku, 21 lipca od godz. 18:00 do godzin wieczornych 23 lipca (sobota). Ponadto w niedzielę, 24 lipca od godz. 12.30 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na płytę rynku (oprócz pojazdów uprzywilejowanych, służb miejskich oraz organizatora). Utrudnienia potrwają do godzin wieczornych.

Harmonogram wydarzeń w ramach Światowych Dni Młodzieży:

21 lipca 2016 r. (czwartek) OWR Sosina

• od godz. 13.00 - zajęcia plenerowe - w tym m.in. warsztaty rękodzielnicze, artystyczne, wioska Słowian,
  • godz. 18.00 - Festiwal Narodów - Koncert Gospel - wystąpią: eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna, Chór Gospel Sound, Brian Fentress, Patrycja Gola, Gabriela Gąsior.

24 lipca 2016 r. (niedziela) Rynek

od godz. 15.00:

• rozstrzygnięcie Konkursu Kulinarnego na Potrawę Regionalną,
  • występy zespołów śpiewaczych,
  • prezentacja rękodzieła artystycznego.

godz. 17.00
Kuba Fedak z zespołem

godz. 17.30
Koncert Folkowy - wystąpią: eM Band Orkiestra Rozrywkowa Miasta Jaworzna, Jan Trebunia - Tutka z góralami

Warto pamiętać o tym, że wszystkie wydarzenia zorganizowane w ramach Światowych Dni Młodzieży są ogólnodostępne dla mieszkańców.