ŚDM: Jaworzno świętuje z pielgrzymami

21 lipca 2016, 12:45

Ponad 400 pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych, Ghany, Włoch, Hong Kongu, Salwadoru i Wielkiej Brytanii odwiedziło Ośrodek Edukacji - Ekologiczno Geologicznej GEOsfera, gdzie wraz wolontariuszami i pracownikami ośrodka posadzili symboliczne krzewy.

Następnie pielgrzymi przeszli kamieniołomem do Parku "Gródek", gdzie zobaczyli m.in. bacówkę i zalany kamieniołom. Potem pielgrzymi spacerem przeszli w kierunku Sosiny. Na miejscu zaplanowano szereg atrakcji m.in.: warsztaty (malowanie na torbach płóciennych, glina), warsztaty rękodzielnicze - wyrabianie pamiątek glinianych z herbem Jaworzna, wioska Słowian (pokazy średniowiecznego życia w słowiańskiej osadzie: wyrób masła, czerpanie papieru, potyczki rycerskie, łucznictwo, degustacja podpłomyków).

Wieczorem zorganizowany zostanie "Festiwal Nardów", podczas którego pielgrzymi będą mogli zaprezentować swoje talenty taneczne i wokalne oraz będą mogli przybliżyć mieszkańcom Jaworzna swoją kulturę i obyczaje. Finałem festiwalu będzie koncert Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna eM Band wraz z Gospel Sound.

Zapraszamy serdecznie mieszkańców!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek