Obchody Święta Wojska Polskiego

9 sierpnia 2016, 17:00

We wtorek, 9 sierpnia w Katowicach odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego. Zebrani podziękowali żołnierzom za ich zaangażowanie i odwagę. Wyrazy uznania za zasługi dla Wojska Polskiego wyraziła również uczestnicząca w obchodach Zastępca Prezydenta Miasta Monika Bryl.

Uroczystości odbyły się pod pomnikiem Żołnierza Polskiego na osiedlu Paderewskiego w Katowicach. Obchody rozpoczęła uroczysta zbiórka, następnie wręczano akty mianowania, odznaczenia i wyróżnienia. Delegacje złożyły w asyście wojskowej kwiaty pod Pomnikiem. Jaworzno na uroczystościach reprezentowała Pani Monika Bryl - Zastępca Prezydenta Miasta, Pani Małgorzata Sikora - Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Pan Zbigniew Piątek - Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego. Zgromadzeni na placu, mogli obejrzeć pokaz musztry paradnej Orkiestry Wojskowej z Bytomia.

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek