Uroczysty 1 września

25 sierpnia 2016, 10:57

W czwartek, 1 września 2016 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Promiennej 65 odbędzie się uroczysta Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017 z udziałem Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Jaworzna. To duże wyróżnienie dla miasta, a także doskonała okazja do zaprezentowania oferty edukacyjnej.

Wśród zaproszonych gości są m.in. Minister Edukacji Narodowej, Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Posłowie, Senatorowie, Przedstawiciele związków zawodowych, Przewodniczący Rady Miejskiej Jaworzna i członkowie Komisji Edukacji RM, a także dyrektorzy i pracownicy szkoły oraz uczniowie. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 wprowadzeniem sztandaru i hymnem państwowym, następnie przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości i program artystyczny.

***

W tym roku szkolnym w jaworznickich placówkach naukę rozpocznie 9449 uczniów. Najwięcej, bo aż 4831 dzieci to uczniowie szkół podstawowych. Do gimnazjów pójdzie 2025 uczniów, a do szkół ponadgimnazjalnych - 2413.