Zmarł Bartłomiej Cieszyński

30 sierpnia 2016, 09:05

Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że 29 sierpnia 2016 r. niespodziewanie odszedł od nas Bartłomiej Cieszyński - jaworznianin, człowiek wielkiej pasji, pisarz, miłośnik przyrody, badacz historii regionu, wieloletni pracownik Muzeum Miasta i prezes Towarzystwa Przyjaciół Miasta Jaworzna, pomysłodawca i realizator cyklu "Spotkań przy kawie", wyróżniony nagrodą Prezydenta Miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury; człowiek, który przez całe życie związany był z Jaworznem.

Jest nam niewymownie przykro, że odszedł od nas tak szybko i niespodziewanie. Rodzinie i bliskim przekazujemy wyrazy współczucia.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej wszyscy zebrani uczcili symboliczną minutą ciszy pamięć zmarłego Bartłomieja Cieszyńskiego.

Zdjęcie dzięki uprzejmości A.Tury